Tour de France 2019

Tour v roku 2019 od 6. do 28. júla

Najslávnejšie cyklistické preteky Tour de France čakajú v roku 2019 na fanúšikov, cyklistov a ich tímy v termíne od 6. júla do nedele 28. júla. 

Úvod najprestížnejších pretekov sveta bude v Belgicku ako pocta Eddymu Merckxovi. Od jeho premiérového triumfu na Tour uplynie presne polstoročie. Na belgickom území sa odohrajú kompletné prvé dve etapy, tretia už prevedie pelotón do Francúzska, kde zotrvá až do úplného konca podujatia.

Prvou ozajstnou skúškou schopností pre jazdcov pre celkové poradie bude etapa s cieľovým stúpaním na La Planche des Belles Filles v pohorí Vogézy, kde už zažili pocit víťazstva aj celkoví šampióni TdF Chris Froome či Vincenzo Nibali. Tentoraz však organizátori predĺžili toto stúpanie aj o nespevnenú časť cesty s drastickým prevýšením 24 percent, kde sa tesne pred cieľom zrejme rozhodne o víťazovi etapy. Stane sa tak v 6. etape.

Na úplný záver si organizátori pripravili 131 km dlhú etapu s nekonečným stúpaním do Val Thorens, ktoré má oficiálne až 33,4 km. O deň neskôr 28. júla vo francúzskej metropole slávnostne dekorujú celkového víťaza Tour 2019.

Dianie na Tour de France