23.
júl/14
video
Poliak Majka s druhým víťazstvom
Poliak Majka s druhým víťazstvom   Po Alpách dominuje Poliak Rafal Majka na cyklistickej Tour de France aj v Pyrenejách a v stredu vyhral 17. etapu, ktorá viedla zo Saint Gaudens na vrchol Pla d´Adet a merala 124,5 km.
23.
júl/14
video
Ako prežívali naši cyklisti druhý deň voľna II
Ako prežívali naši cyklisti druhý deň voľna II Po 2756 kilometroch mali cyklisti na 101. ročníku Tour de France druhý voľný deň. Ako hodnotili priebeh pretekov pred 16. etapou Peter Sagan (Cannondale) a Peter Velits (BMC RACING), si môžete pozrieť v reportážach štábu RTVS.
22.
júl/14
video
Najdlhšiu etapu ovládol Michael Rogers
Najdlhšiu etapu ovládol Michael Rogers   Austrálčan Michael Rogers z tímu Tinkoff-Saxo triumfoval v šestnástej etape, ktorá viedla z Carcassone do Bagnéres de Luchon. V 237,5 km najdlhšej etape 101. ročníka síce Peter Sagan nebodoval na rýchlostnej prémii, ale naďalej je suverénnym lídrom bodovacej súťaže o zelený dres. Jeho náskok pred Bryanom Coquardom je stále priepastných 176 bodov. Žltý dres lídra 101. ročníka si drží bez väčších problémov Talian Vincenzo Nibali.
22.
júl/14
video
Ako prežívali naši cyklisti druhý deň voľna
Ako prežívali naši cyklisti druhý deň voľna Po 2756 kilometroch mali cyklisti na 101. ročníku Tour de France druhý voľný deň. Ako ho prežívali naši pretekári Peter Sagan (Cannondale) a Peter Velits (BMC RACING), porozprávali štábu RTVS.
20.
júl/14
video
Únik zlikvidovaný pred cieľovou páskou, Sagan tretí
Únik zlikvidovaný pred cieľovou páskou, Sagan tretí   Slovenský cyklista Peter Sagan sa opäť nedočkal víťazného etapového špurtu v 101. ročníku Tour de France. V nedeľňajšej 15. etape so štartom v Tallarde a cieľom v Nimes (222 km) kapitán tímu Cannondale obsadil tretie miesto, keď v záverečnom špurte nestačil na víťazného Nóra Alexandra Kristoffa z tímu Kaťuša a druhého Austrálčana Heinricha Hausslera (IAM Cycling). Víťaz dosiahol čas 4:56:43 h.
19.
júl/14
video
Skvelý výkon Poliaka Majku, Sagan si upevnil zelený dres
Skvelý výkon Poliaka Majku, Sagan si upevnil zelený dres   Slovenský cyklista Peter Sagan má po sobotňajšej 14. etape z Grenoble na vrchol Risoul, ktorá merala 177 km a vyhral ju Poliak Rafal Majka, už 170-bodový náskok v súťaži o zelený dres pred Francúzom Bryanom Coquardom. Dvadsaťštyriročný Žilinčan si vybojoval v sobotu ďalších 20 bodov za prvenstvo na rýchlostnej prémii, ktorá bola hneď v úvode alpskej etapy. Sagan má momentálne na konte 361 bodov.
18.
júl/14
video
Nibali potvrdil svoju dominanciu a s prehľadom vyhral 13. etapu
Nibali potvrdil svoju dominanciu a s prehľadom vyhral 13. etapu   Prvým kráľom Álp na cyklistickej Tour de France je zároveň prvý muž celkového poradia Vincenzo Nibali. Líder tímu Astana Nibali sólo jazdou v závere ovládol 13. etapu 101. ročníka TdF, ktorá mala štart v Saint Étienne a po 197,5 km vrcholila po náročnom stúpaní v Chamrousse vo výške 1730 m.
17.
júl/14
video
Sagan bol opäť na dohľad víťazstva, ale skončil druhý
Sagan bol opäť na dohľad víťazstva, ale skončil druhý   Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi opäť len veľmi tesne ušlo víťazstvo. Šprintérsky líder tímu Cannondale skončil druhý v 12. etape z Bourg-en-Bresse do Saint Étienne (185,5 km). V záverečnom špurte Sagan prehral iba s Nórom Alexandrom Kristoffom z tímu Kaťuša. Pre 24-ročného Sagana je to už štvrté druhé miesto v 101. ročníku TdF.