Tour de France 2018

RTVS odvysiela zo slávnej Tour de France naživo 21 etáp

Od soboty 7. júla ponúkne RTVS priame prenosy v HD kvalite z 21 etáp najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France.

Počas troch týždňov sa športoví fanúšikovia môžu tešiť špeciálne Štúdio Tour de France s exkluzívnymi hosťami - dvojičkami Martinom a Peterom Velitsovcami. 

„Tešíme sa spolu s bratom Martinom na živé prenosy v štúdiu z Tour de France. Bude to pre nás nová skúsenosť a sme radi, že obaja môžeme našimi postrehmi z profi kariéry priblížiť divákom z pohľadu jazdca emócie na trati a atmosféru počas pretekov," povedal Peter Velits.

Od úvodnej etapy v slávnej filmárskej dedinke Noirmoutier-en-Lile až po cieľ na Elyzejských poliach v Paríži bude atmosféru a dianie v slávnom cyklopelotóne aj s Petrom Saganom sledovať vyslaný dvojčlenný štáb RTVS v zložení redaktor Samuel Brečka a skúsený kameraman Rastislav Kuchta. V bratislavskom štúdiu Tour de France budú pripravení moderátori Ľubica Melcerová a Ján Žgravčák. Komentátormi pretekov budú ostrieľaní Vladimír Genda a šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

"Tour de France je mamutie podujatie s celosvetovým zásahom. Adekvátne tomuto faktu sa pripravujeme na vysielanie v RTVS. Som nadšený so spolupráce s Velitsovcami, posunie prenosy o level vyššie. Pripravujeme aj flashbacky, ktoré počas priamych prenosov budú pripomínať najsilnejšie momenty histórie Tdf v podaní Petra Sagana. Nezabúdame na online priestor, špeciálna webová stránka aj sociálne médiá budú v podaní RTVS takisto žiť. Sme pripravení, saganománia môže odštartovať," povedal šéf športovej redakcie Matej Hajko.

Počas živých prenosov sa diváci budú môcť navyše zapojiť do SMS súťaže o hlavnú cenu pre celú rodinu. Podrobný rozpis etáp, ale aj novinky zo zákulisia nájdete na našej špeciálnej stránke tdf.rtvs.sk a aktuality aj zo zákulisia na FB Šport v RTVS.

Dianie na Tour de France