Tour de France 2018

Peter Sagan bude na Tour lídrom tímu Bora, Juraj zostáva doma

Slovenský cyklista Peter Sagan pôjde na tohtoročnú Tour de France definitívne bez brata Juraja. Ten si vlani Tour vyskúšal premiérovo.

V stredu to potvrdil jeho tím Bora-Hansgrohe, ktorý zverejnil osemčlennú súpisku na prestížne preteky. Okrem päťnásobného držiteľa zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže v nej figuruje aj dvojnásobný šampión vrchárskej súťaže Poliak Rafal Majka, ktorý bude druhý líder v kopcoch.

Dvadsaťosemročný Sagan mal vlani šancu na zisk šiesteho zeleného dresu v rade a vyrovnanie rekordu Nemca Erika Zabela, no organizátori ho po 4. etape kontroverzne vylúčili. Vinili ho z toho, že spôsobil pád Marka Cavendisha, no nakoniec sa obe strany zhodli, že išlo o nešťastnú nehodu. Na konte má aj osem etapových triumfov na TdF.

Okrem tejto dvojice sú v tíme aj Talian Daniel Oss, Nemec Marcus Burghardt, Rakúšania Gregor Mühlberger a Lukas Pöstlberger a Poliaci Pawel Poljanski a Maciej Bodnar.

RTVS prinesie z Tour de France nielen priame prenosy, ale aj rozhovory so slovenským Tourminátorom, atmosféru z podujatia a pohľad do zákulisia podujatia aj tímu Bora-Hansgrohe. Podujatie štartuje 7. júla a potvrvá do konca júla.

Text: kt; RTVS, TASR, foto: TASR

Dianie na Tour de France